• image description
  • image description

Харьковские Тепловые Сети

Комунальне підприємство «Харківські Теплові Мережі»

тепло первой столицы

fb   tg   ig

Комунальне підприємство «Харківські теплові мережі»

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН


На підприємстві працює Кол-центр

Мешканці міста мають можливість отримати оперативну інформацію за багатоканальним телефоном 341-41-40:

  • з питань подачі опалення і гарячої води;
  • про стан розрахунків за опалення та гарячу воду;
  • про порядок укладання договорів на реструктуризацію заборгованості;
  • про припинення теплопостачання з причин проведення планових і аварійно-ремонтних роботах і очікувані терміни їх закінчення;
  • про порядок укладання договорів про надання населенню послуг теплопостачання;
  • про встановлені тарифи;
  • про перелік документів необхідних для внесення змін по особовому рахунку;
  • подати заявку на виклик представника для визначення якості послуг в квартирі;
  • інші питання стосовно послуг з теплопостачання;
  • передати показання індивідуального приладу обліку гарячої води.

Години роботи Кол-центру: понеділок-п`ятниця з 8-00 до 17-00, субота-неділя з 8-00 до 16-00 за багатоканальним тел. 341-41-40

Електронна адреса для звернень громадян: hts@hts.kh.ua

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ!


У разі аварійної ситуації Споживачі завжди можуть надати заявку до «Харківської міської аварійної служби 1562»; колл-центру 341-41-40 або до аварійно – диспетчерських служб філій КП «Харківські теплові мережі»:

№ з/пНазва філіїТелефони аварійно-диспетчерських служб на філіях
1Індустріальна050-302-99-31
2Київська050-300-41-75
3Салтівська050-303-21-58
4Немишлянська050-401-20-80
5Новобаварська050-364-07-98
6Основ'янська050-401-06-52
7Слобідська050-401-06-60
8Холодногірська050-401-15-22
9Шевченківська050-364-05-27

Ваш алгоритм дій при залитті квартири повинен виглядати наступним чином:

1. Фіксування факту залиття, наявних пошкоджень майна та зібрання доказів розміру матеріальної шкоди

Відповідно до п. 2.3.6 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, що затверджені Наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства, у разі залиття, аварії квартир складається відповідний акт, форма якого передбачена Додатком 4 цього Наказу.

Такий акт складається комісією власника багатоквартирного будинку або юридичної особи, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, в якому знаходиться квартира, яку було залито.

В акті повинні бути відображені: дата складання акту (число, місяць, рік); прізвища, ініціали та займані посади членів комісії; прізвище, ім’я, по батькові власника (наймача, орендаря) квартири, що зазнала шкоди; адреса квартири, поверх, форма власності; прізвище, ім’я, по батькові власника (наймача, орендаря) квартири, з вини якого сталося залиття; адреса квартири, поверх, форма власності; характер залиття та його причини; завдана матеріальна шкода (обсяги необхідного ремонту приміщень квартири, перелік пошкоджених внаслідок залиття речей та їх орієнтовна вартість); висновок комісії щодо встановлення вини особи, що вчинила залиття.

Окрім складення акту, необхідним є також детальне фіксування наслідків залиття, пошкоджень майна фото-, відео- зйомкою.

За відсутності будь-якого документального підтвердження факту залиття та розміру збитків, завданих вашій квартирі, практично неможливо довести в суді обсяг і суму збитків, що була завдана внаслідок затоплення.

2. Висування вимоги про добровільне відшкодування шкоди винуватцем залиття.

Відповідно до роз’яснень, що містяться в п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» шкода заподіяна особі і майну громадянина, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв’язок та є вина зазначеної особи.

3. Звернення до суду з позовною заявою про відшкодування завданої шкоди

Якщо винуватець не погоджується відшкодувати збитки, заподіяні ним внаслідок залиття, якщо вами не досягнена згода щодо суми відшкодування, та за умови наявності документального підтвердження завданих пошкоджень, ви маєте право звернутися до суду з позовом про відшкодування шкоди.

Якщо у вас наявний акт про встановлення факту залиття та належні докази розміру завданої шкоди, то шанси на задоволення позову досить високі.

Відповідно до цивільного законодавства, у деліктних зобов’язаннях (про відшкодування шкоди) обов’язок доказування невинуватості покладається саме на відповідача, тобто якщо ним не буде доведено його непричетності та вини у даній ситуації, то позов буде задоволено.

З повагою, КП «Харківські теплові мережі»