• image description
  • image description

Харьковские Тепловые Сети

Комунальне підприємство «Харківські Теплові Мережі»

тепло первой столицы

fb   tg   ig

Комунальне підприємство «Харківські теплові мережі»

logo


Сектор централізованого теплопостачання в України перебуває в надскладному технічному та фінансовому становищі, тому потребує значних інвестицій в енергоефективність, підвищення якості послуг, що надаються споживачам, зміцнення фінансової стійкості підприємств комунальної інфраструктури.


Тому, Урядом України в 2012 році було ініційовано Проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який буде реалізовуватися за рахунок позикових коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) й Фонду чистих технологій (ФЧТ).


Для участі в проекті було відібрано ряд підприємств сфери житлово-комунального господарства, в тому числі й комунальне підприємство «Харківські теплові мережі».


Наказом Мінекономрозвитку України від 17.10.2013 р. №1202 визнано доцільною підготовку спільного з МБРР Проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» та затверджено заходи, які пропонується вжити під час підготовки та реалізації Проекту.


Рішенням сесії Харківської міської ради від 26.02.2014 р. №1494/14 була підтримана участь комунального підприємства «Харківські теплові мережі» у спільному з МБРР Проекті «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України».


У травні 2014 року було укладено Угоди про реалізацію проекту між КП «Харківські теплові мережі» та МБРР, та між КП «Харківські теплові мережі» та ФЧТ, у відповідності до Угоди про Позику між Україною та МБРР й Угоди про Позику між Україною та ФЧТ.


Метою реалізації Проекту на комунальному підприємстві «Харківські теплові мережі» є підвищення енергоефективності та надійності системи централізованого та децентралізованого теплопостачання за рахунок оновлення основних виробничих засобів, автоматизації виробничих процесів, скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів, зменшення теплових втрат та нераціонального споживання теплової енергії у споживачів, поліпшення якості та надійності послуг, що надаються, зміцнення фінансової стійкості підприємства, скорочення викидів парникових газів в навколишнє середовище тощо.


Проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» складається із наступних компонентів, що планується реалізувати в місті Харків:
1. Виведення з експлуатації локальних котелень.
2. Будівництво когенераційних станцій на районних котельнях.
3. Реконструкція котелень.
4. Встановлення індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках.
5. Встановлення теплових лічильників та систем погодного регулювання в теплових пунктах житлових будинків.
6. Реконструкція парового турбоагрегату.
7. Модернізація насосного та електричного устаткування районних котелень та насосних станцій.
8. Реконструкція теплових мереж.
9. Впровадження автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії.
10. Розвиток системи оперативно-диспетчерського контролю та управління. Впровадження систем автоматизації і диспетчеризації, комерційного обліку електроенергії (SCADA).


За умовами Угод про реалізацію Проекту термін реалізації заходів Проекту становить 6 років, у період з 2015 р. по 2020 р.


Виконання робіт по Проекту, а саме закупівля товарів, робот, консультаційних послуг за рахунок коштів Позики, будуть здійснюватись відповідно до методів, правил та процедур Всесвітнього Банку, після публікації спеціальних оголошень про закупівлі в електронних бюлетенях на офіційному веб-порталі ООН Development Business, на національному загальнодержавному веб-порталі з державних закупівель та на офіційному веб-порталі КП «Харківські теплові мережі».
image description
image description


Сторінка Проекту у мережі - facebook

Аудиторський звіт за проектом «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України»